Wszystko, co powinnaś wiedzieć na temat piersi!

Piersi – atrybut kobiecości. Ich urodę opiewał niejeden pisarz. Mężczyźni za nimi szaleją, a my? Wręcz przeciwnie. Większość z nas ma do nich jakieś “ale”. Za małe, za duże, zbyt sterczące, pozbawione jędrności. Czy  biust idealny w ogóle istnieje? A jeśli tak, jak wygląda? Dzisiejszy wpis to mini kompendium wiedzy na temat piersi. Serdecznie zapraszam do lektury!

Rozmiar piersi

Pewnie niejednokrotnie zastanawiałaś się nad tym, dlaczego Twoja koleżanka nosi rozmiar C a Ty A. Winne są geny? I tak i nie. Nieprawdą jest, że córka dziedziczy piersi po matce. Równie dobrze może je dostać w spadku po babci, a nawet po krewnych ze strony ojca! Nie ma jednej uniwersalnej reguły. Nie bez znaczenia jest również tusza – nie wiem czy wiesz, ale biust zbudowany jest głównie z tkanki tłuszczowej. Rachunek jest prosty – im więcej jej w naszym ciele tym większy rozmiar. Nie sposób nie wspomnieć o hormonach! Przed miesiączką nasze piersi są wyraźnie większe – tkliwe, obrzmiałe i wrażliwe. To zasługa estrogenów odpowiedzialnych za kształtowanie żeńskich narządów płciowych.

  • Ciąża – w przeciągu dziewięciu miesięcy nasz biust przechodzi prawdziwą metamorfozę – 1/2 rozmiary.
  • Seks – zmiany w wyglądzie naszego biustu są widoczne już w trakcie gry wstępne – staje się wyraźnie bardziej pełny.
  • Antykoncepcja hormonalna – gros kobiet twierdzi, że w wyniku zażywania tabletek ich biust stał się wyraźnie większy oraz pełniejszy. To prawda. Zawarte w nich estrogeny mogą wpłynąć na rozmiar oraz tkliwość piersi – aczkolwiek nie muszą. Dobrze dobrana antykoncepcja uwzględniająca potrzeby naszego organizmu nie powinna powodować jakichkolwiek skutków ubocznych.
  • Silne leki – zwłaszcza te stosowane przy leczeniu depresji mogą podnosić poziom prolaktyny – hormonu odpowiedzialnego za rozmiar piersi.

Rozmiar piersi – czy jest dany raz na zawsze?

I tak i nie. Kobiece piersi rosną do 19-21 roku życia. Co nie zmienia faktu, że ich wielkość ulega nieustannym zmianom – spójrz na powyższy akapit. Naukowcy twierdzą, że każda z nas nosi w życiu średnio 6 rozmiarów! Jak widać rotacje są znaczące!

Rozmiar piersi – ciąża, karmienie piersią

Wbrew temu co przyjęło się mówić, to nie karmienie piersią odpowiada za utratę jędrności a ciąża. Dodatkowe kilogramy mają diametralny wpływ na ich kondycję. Skóra rozciąga się niemiłosiernie!

Rozmiar piersi – menopauza

Ciężkie, bolesne, wrażliwe na dotyk – tak wygląda rysopis piersi będących w trakcie menopauzy. Taki stan może trwać latami! Jest związany ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w naszym organizmie. Wraz ze spadkiem poziomu estrogenu we krwi piersi tracą na jędrności. Zmienia się również ich kształt.

Rozmiar piersi – bielizna

Odpowiednio dobrana bielizna potrafi zdziałać cuda! Sprawić, że nasz biust będzie wyglądać na większy. Sęk w tym, że większość z nas nie zawraca sobie nią głowy. Tu coś odstaje, tam coś wypływa – 80% Polek nosi źle dopasowany biustonosz! Pomocna może okazać się wizyta u brafiterki lub samodzielne pomiary.

Powiększanie piersi

Rozmiar piersi nie jest wartością stałą. Jest uzależniony od wieku, kondycji gospodarki hormonalnej – a czasami również od nas samych – działań, które podejmujemy. Powiększanie piersi jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycy estetycznej. Lekarze nie narzekają na brak zainteresowania. Czy jest bezpieczny? Cóż mogę napisać, jak każda inna interwencja chirurgiczna niesie ze sobą ryzyko wystąpienia powikłań.

  • Nieprzyjemna i długa rekonwalescencja, blizny
  • Ryzyko infekcji

Gra warta świeczki? Zdecydowanie nie. Na rynku farmaceutycznym nie brakuje środków, które w bezpieczny i bezinwazyjny sposób powiększą nasze piersi. ProBreast Plus to seria która wyraźnie wyróżnia się na tle konkurencji.

Zaufaj kompleksowej i skutecznej formule 

Krem zadba o Twój biust od wewnątrz – nawilży, ujędrni i uniesie piersi. Natomiast tabletki zatroszczą się o niego od wewnątrz – powiększą o kilka rozmiarów. Jeżeli jesteś posiadaczką miseczki A możesz być spokojna o to, że już za kilka tygodni zamienisz go na C lub D.

Rozmiar idealny 

Kilka lat temu przeprowadzono badanie mające na celu rozstrzygnięcie odwiecznego sporu zatytułowanego: “Idealny rozmiar biustu”. Wyniki pokazały że najbardziej pożądaną miseczką jest ta w rozmiarze C (56%).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *