Jak pielęgnować biust

 

pielegnacja-piersi_14819_5Wszystkie kobiety marzą o jędrnym, uniesionym biuście. Niestety ciąża, karmienie piersią, odchudzanie, niewłaściwa pielęgnacja oraz przybywające nam lata nie wpływają pozytywnie na jego wygląd.  Co możemy zrobić żeby jak najdłużej nasze piersi prezentowały się w nienaganny sposób? Od razu na wstępie chciałam podkreślić, że nie powiększymy biustu ! Możemy go unieść do góry oraz ujędrnić :).
1) Dobrze dopasowany biustonosz!
Myślę, że jest to najważniejsza kwestia. Niestety w zwykłych sieciowych sklepach bardzo ciężko jest dostać biustonosz, który idealnie jest dopasowany do Twoich piersi. Warto jest zaopatrzyć się w 2-3 dobrej jakości, odpowiednio dopasowane biustonosze niż posiadać 10 ze złymi miseczkami lub za dużym obwodem. Nosząc źle dopasowaną bieliznę krzywdzimy swoje piersi.
2) Naprzemienny masaż ciepłym i zimnym strumieniem wody
Warto 2-3 razy w tygodniu podczas prysznicu wykonać taki zabieg na swoich piersiach. Wystarczy skierować strumień ciepłej ( ale nie gorącej ) wody na biust oraz dekolt i zataczać nim kółka a następnie zmienić temperaturę wody za chłodną.

pielegnacja_piersi
UWAGA!
Nie wiem czy wiecie ale podczas zanurzania swojego ciała po szyję w trakcie kąpieli nasz biust narażony jest tylko na gorącą wodę. Przez co traci jedność. Zaleca się unikania zanurzania go w gorącej wodzie:).
3) Masaż kostkami lodu
Warto jest również co jakiś czas wykonywać masaż kostkami lodu. Wystarczy zawinąć kilka w jakiś woreczek i masować okrężnymi ruchami piersi.
4) Peeling
Złuszczanie naskórka 1-2 razy w tygodniu jest bardzo wskazane! Jednak pamiętajcie, że taki peeling musi być bardzo delikatny. Najlepiej użyć do tego bardzo drobnego , enzymatycznego lub specjalnie przeznaczonego do biustu.
5) Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz!
Ćwiczenia,które angażują ramiona oraz klatkę piersiowa pozytywnie wpływają na Nasz biust. Bardzo popularnym ćwiczeniem na biust jest uciskanie piłki poprzez złożenie rąk przed biustem oraz pompki!  Miejcie na uwadze to, że Nasze piersi zbudowane są z tłuszczu. Jeżeli tyjemy to one rosną, jak chudniemy to niestety maleją ( jednak można temu mniejszym stopniu zapobiegać i osoby, które ćwiczą dobrze o tym wiedzą ).
UWAGA!
Jeszcze raz podkreślam, że ćwiczenia nie powiększą Twojego biustu, ujędrnią go i uniosą do góry!:) Wiele kobiet, które ćwiczą zapomina o ćwiczeniach na biust. Wy pamiętajcie o nim!
6) Biustonosz sportowy
Jeżeli prowadzisz aktywny styl życia, to naprawdę warto jest zainwestować w biustonosz sportowy.
7) Nawilżaj!

max_pieleg_468a1e933f08e_4c28c338
Po wykonaniu peelingu nasza skóra bardziej wchłania kremy. Dlatego warto jest zaopatrzyć się w ujędrniający balsam do biustu.
Polecam również smarować biust oliwją dla dzieci, olejkiem arganowym bądź jojoba.( omijajcie okolice sutków ) Następie owinąć biust folią i założyć szlafrok. Po 20 minutach wystarczy wytrzeć resztki kompresu papierowym ręcznikiem.
Pamiętajcie, że o biust trzeba dbać codziennie, a nie ” od święta „. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że przez dłuższy okres będziesz mogła cieszyć się wspaniałym, pełnym, uniesionym biustem.
A Wy jak dbacie o swój biust?:)

Comments 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *